» » » Питання: виліковується чи вогнищевий туберкульоз?

Питання: виліковується чи вогнищевий туберкульоз?

7 квітня 18:40, 2011 Павло запитує:

Здрастуйте, мені 22 роки, ніколи не курив, веду здоровий спосіб життя. ФГ показала 2 округлі тіні в обох легень, в результаті КТ дано висновок: "додаткові вогнищеві освіти в паренхімі легень, більше даних за вогнищевий туберкульоз".

Конкретніше: Легеневі поля правильної форми, звичайної щільності, легеневий малюнок не деформований. У нижніх частках з обох сторін - додаткові вогнищеві освіти середньої інтенсивності з нечіткими рівними контурами.

Зліва S8 5мм, праворуч в S10 5.5 мм, також в S1 правої легені 2мм в діаметрі. Часткові і сегментарні бронхи добре простежуються.

Об'ємних патологічних утворень в передньому, середньому і задньому середостінні не виявлено, лімфатичні вузли середостіння не збільшені, рідина в плевральних порожнинах не визначається. Серце, судини, грудна клітка в нормі.

Самопочуття у мене задовільний, але є рідкісне сухе подкашливание вже кілька місяців. Скажіть, будь ласка, свою думку з приводу укладання КТ, наскільки небезпечний такий діагноз, чи можливо повне одужання.

Заранее спасибо!

7 квітня 18:44, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Отримані дані говорять на користь туберкульозного процесу. Вам необхідно проконсультуватися з лікарем фтизіатром і своєчасно пройти курс протитуберкульозної терапії.

При своєчасній терапії відсоток одужання дуже високий, однак необхідно дотримуватися всіх розпоряджень лікаря, тому лікування досить тривале і комбіноване.

18 квітня 21:43, 2011 Павло запитує:

Привіт спасибі за Вашу відповідь! Я продовжую обстеження вже у фтизіатра, і мої додаткові аналізи (кров, сеча, Манту) показали, що я здоровий.

І головне, ренген не показав жодного вогнища в легенях. Як же так, КТ показала три вогнища, ФГ показала дві тіні, а рентген чистий?

Я, природно, не хочу мати туберкульоз, але кашель майже рік є, раптом я втрачу своєчасне лікування? Що можна ще зробити для уточнення діагнозу?

19 квітня 00:46, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Вам необхідно здати мокротиння на БК і можна зробити діагностичну бронхоскопію.

4 червня 14:40, 2011 Катя запитує:

Здравствуйте. Моєму другові 21 рік. Він курить років з 18. Шкідливих звичок більше немає. Знімок ФГ ПОКАЗАВ ОДНЕ ЗАТЕМНЕНИЕ. Фтізіатора переглянувши знімок сказав що у нього закрита форма туберкульозу на ранній стадії.

Мене цікавить чи може туберкульоз з'явиться знову?

5 червня 15:52, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Виходячи з наданих Вами даних туберкульоз у пацієнта вже є - про що свідчить виставлений діагноз. Дане захворювання буде прогресувати якщо не почати лікування негайно.

4 червня 14:42, 2011 Катерина запитує:

чи може людина яка вилікував закритий туберкульоз на ранній стадії захворіти ним знову? І чи може він померти?

5 червня 15:56, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Особи інфіковані туберкульозом постійно знаходяться в групі ризику по даному захворюванню. При туберкульозі летальний результат можливий від ускладнень даного захворювання (кровотеча, дихальна недостатність, поліорганна недостатність).

Для того, щоб ефективно боротися з даними небезпечним захворюванням необхідно слідувати всім призначень лікуючого лікаря фтизіатра, надалі необхідно бути під регулярним наглядом даного лікаря фахівця.

11 червня 22:46, 2011 Катерина запитує:

Чи може людина хворіє закритою формою туберкульозу заразити людину через близький контакт (поцілунки, секс)?
І якщо людина хворіє закритою формою туберкульозу почав своєчасне лікування і вилікувався чи може туберкульоз повернутися? І із за чого?
Спасибі!

12 червня 9:59, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Закрита форма туберкульозу, називається закритою тому, що хворий цією формою туберкульозу людина не виділяє в навколишнє середовище мікобактерії туберкульозу, тобто незаразен для оточуючих. Лікування туберкульозу може бути тривалим, воно повинно тривати до повного одужання, найчастіше, хворий неускладненій формою туберкульозу виліковується повністю і без рецидивів.

Але, у разі незавершеного лікування, при недотриманні лікарських рекомендацій, при неправильному харчуванні, палінні, вживанні алкоголю у великих кількостях або наркотичних препаратів, це захворювання може повернутися, тому що у таких людей, різко знижений рівень імунної системи, і вони стають вкрай чутливі до будь-якої інфекції.

27 липня 17:30, 2011 Олена запитує:

Здравствуйте! Після ФЛГ, рентгена і РКТ чоловікові (39 років) виявили туберкульоз, але остаточний діагноз ще не встановили, є у них якісь сумніви.

Попередній Д-з: Вогнищевий туберкульоз S1-2 правої легені в фазі розпаду? У диспансері нам запропонували самостійно пройти Спіральну КТ.

Що ми і зробили.
Результати:
1.В верхніх частках визначаються центрілобулярние булли від 7 до 111 мм з тонкими стінками. На цьому тлі в S2 правої легені візуалізуються мягкотканевие вогнища 3-6 мм з чіткими контурами, однорідної структури.
2.Бронхо-малюнок не змінений.
3.Средостеніе структурно, що не зміщене. Трахея без особливостей.
4.Бронхі 1-3 порядки прохідні, не деформовані.
5.Діафрагма розташована звичайно, контури її рівні, чіткі.
6.Плевральние порожнини - без особливостей.
7.Внутрігрудние вузли не збільшені.
ВИСНОВОК: Вогнища в в / частці правої легені. Бульозна емфізема обох легень у в / частках.
ПИТАННЯ:
1. Чи має Бульозна емфізема ставлення до туберкульозу або це окреме захворювання?
2. Що значить центрілобулярние булли? Що в них знаходиться повітря або рідина?
3. Чи підтверджує дане дослідження розпад в легенях?
4. Який Ваш прогноз - виліковна дана форма до кінця?

Спасибі за те що Ви є. Буду з нетерпінням чекати відповіді, вже дуже мені страшно.

28 липня 14:43, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Бульозна Енфізема може бути як наслідок інфекційного процесу в організмі, а так само в результаті обструкції бронхів туберкульозними вогнищами в фазі розпаду. При центролобулярной емфіземі уражаються повітряні простори в центрі часточки, вони розташовані у верхній частці, можуть зустрічатися так само і у курців.

Усередині булл знаходиться повітря, однак може на дні утворюватися скупчення слизу. Наявність мягкотканой вогнищ 3-6 мм з чіткими контурами, однорідної структури, може свідчити про наявність вогнищ без розпаду.

При своєчасно проведеному лікуванні під контролем прогноз сприятливий.

28 жовтня 18:00, 2011 светлана запитує:

Чи може людина хворіє закритою формою туберкульозу заразити людину через близький контакт (поцілунки, секс?)

29 жовтня 16:50, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Закрита форм туберкульозу тим і характерна, то при прямому контакті досить складно заразитися. Теоретично, що б заразитися потрібно було б проводити по вісім годин на день протягом півроку, або жити з ким те, хто з хворий на туберкульоз 24 години добу протягом близько двох місяців, щоб заразитися.

А у випадку якщо людина хвора на туберкульоз пройшов відповідне лікування хоча б протягом двох тижнів, зараження малоймовірно. Детальніше про шляхи зараження читайте в статті: "Шляхи зараження туберкульозом"

29 жовтня 17:42, 2011 светлана коментує:

ЗДРАСТУЙТЕ, ПРОСТО МИ ЗАРАЗ ПЛАНУЄМО ДИТИНИ, чоловікові СПОЧАТКУ ГОВОРИЛИ ЩО ПНЕВМОНІЯ, ПОТІМ ВИЕСНЯЕТЬСЯ ЩО ТУБЕРКУЛЬОЗ ЗАКРИТОЇ ФОРМИ, Я хотів запитати БЕРЕМІНІТЬ МОЖНА АБО ПОКИ НЕМАЄ? А лікували від ПНЕВМОНІІ.СЕЙЧАС СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ І ЛЕЧИТЬСЯ у фтизіатра.

29 жовтня 22:03, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru пояснює:

На час проведення лікування туберкульозу не рекомендується планувати вагітність, тому подібне специфічне лікування негативно відбивається на сперматогенезе і на здатності до запліднення. Тільки після закінчення курсу лікування і через 2-3 місяці рекомендується планувати вагітність.

Цей час необхідний для відновлення сперматогенного епітелію.

20 серпня 11:38, 2012 алексей запитує:

вогнищеві освіти з двох сторін на макушках.что це, і заразно це? мені 29 років, ні хотів би заразити родину!

20 серпня 15:54, 2012 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Для уточнення діагнозу необхідно особистий огляд лікаря дерматолога, тільки після огляду і обстеження: зішкріб з ураженої поверхні шкіри, буде виставлений точний діагноз і призначено адекватне лікування. Необхідно виключити трихофітію, лишай.

В даному випадку, це може бути контагіозним захворюванням, рекомендується обмежити контакт з членами сім'ї, не користуватися чужими подушками, гребінцем. Детальніше про дане захворювання читайте в циклі статей перейшовши за посиланням: Лишай.

27 вересня 13:21, 2012 Юлія запитує:

Здравствуйте! У моєї мами (вік 57 років) протягом 8 міс хрипи в легенях, а останні 3мес сухий кашель і два тижні як буває підвищення температури до 37,2, при глибокому вдиху перехоплює подих, рентген робила два рази, лікарі говорили що це бронхіт або пневмонія била.Сделалі КТ, висновок: в області середньої частки і S6 правої легені визначаються нерівномірні великі ділянки фіброзу (найімовірніше поствоспалітельной характеру) .В паранхіме легень з двох сторін визначаються вогнищеві тіні (S6 і S9 праворуч до
10,5 мм в діаметрі, а також 4шт в лівій легені до 7мм в діаметрі-S6 іS3) .В плевральної порожнини справа визначається скупчення рідини, товщиною шару до 9 мм.Візуалізіруются поодинокі паратрахеальние і біфуркаційні лімфовузли средостенія.Костних деструктивні зміни на дослідженому рівні не виявлено.Подскажіте, це симптоми якого захворювання,? може це бути онкологічним захворюванням.

27 вересня 23:50, 2012 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

При наявності таких змін слід виключити ряд захворювань: пневмосклероз, туберкульоз, онкологічну патологію. На жаль, наявність подібних змін дозволяє запідозрити онкологічну патологію.

Для її виключення Вашій мамі потрібно особиста консультація онкопульмонолога. Крім цього, рекомендую Вашій мамі здати аналіз харкотиння для виключення туберкульозу. Детальніше про захворювання легень Ви можете дізнатися з розділів нашого сайту: Туберкульоз, Пневмосклероз

11 листопада 13:06, 2012 Світлана запитує:

Здравствуйте! У мого чоловіка підозрюють туберкульоз але палички Коха в мокроті не знайшли, зробили РКТ.Средостеніе НЕ смещено.Лёгочние поля правильної форми, легкість їх повишена.Лёгочний малюнок помірно деформований за рахунок змішаного компонента.С обох сторін, визначаються множинні ділянки центрилобулярной, панлобулярній і парасептальній емфіземи з утворенням булл розмірами від 1,0х1,5 до 2,0х2,7 см (найбільш великі у верхній частці праворуч). У верхній частці лівої легені візуалізовані великі товстостінні порожнини деструкції розміром від 1,0х2,4 см до 4,1х4,4х3,2 см пов'язані з розширеними бронхамі.Полості розділені між собою фіброзними перегородками товщиною 0,3-0,6 см, прилягають до потовщеною апікальної і костальной плевре.В навколишнього легеневої тканини дрібні кальциновані очагі.Просвети сегментарних і субсегментарних нерівномірно розширені, стінки їх ущільнені, з кальцінатамі.В S4 зліва множинні осередки ущільнення легеневої тканини розміром ло 0,3 см до 0,5х0,6 см без кальцінатов.Разрозненние вогнища ущільнення на тлі фіброзних змін візуалізуються в базальних сегментах нижньої частки справа.Крупние бронхи простежуються добре, правильної форми, стінки уплотнени.Сердце і великі судини нормальних розмірів, зазвичай расположени.Діфференціруются субаортальним, нижні паратрахеальние, біфуркаційні, лімфовузли розміром до 0 , 7 см.Дополнітельних утворень в середостінні НЕ найдено.В плевральнихпорожнинах і в порожнині перикарда без патологічного содержімого.Заключеніе: КТ-картина фіброзно-кавернозного ТВС легкіх.Емфізема
Аналізи все в нормі кашель сухий рідкісний без мокроти.В 1995 був перенесений пневмоторакс, 2010 КТ показало кісту на лівому легкому і емфізему.Может це бути туберкульоз у відкритій формі?

12 листопада 00:30, 2012 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

При наявності фіброзно-кавернозного туберкульозу утворюються порожнини з розпадом, така форма може бути як відкритою, так і закритою. Найчастіше такі форми є відкритими, тому порожнини містять величезну кількість палички і розпадається тканини, мокротиння необхідно здавати неодноразово, для виставлення точного діагнозу.

Детальніше про даній формі захворювання, методи діагностики та лікування читайте в циклі статей перейшовши за посиланням: Туберкульоз, Емфізема.

22 квітня 12:28, 2013 Діма запитує:

Здравствуйте. У мене на лінійній томограмме знайшли кальцінати. Потім зробили рентген ось висновок: у верхній частці лівої легені зберігаються апікальні нашарування і поодинокі осередки середньої інтенсивності, спайки плеври і діафрагми в н / отд.Лежал з цього приводу в терапії з бронхітом та астмою ні крапельниці не вколовши не допомагали не стільки так і виписали .

Мається субфебрильна температура близько двох з половиною років (37-37.3,4) два рази помічав відкашлювався кров у мокроті. Та й кашель дуже дивний з грудня, ніби йде з одного легкого - з лівого.

26 грудня 11:12, 2013 Вагіф запитує:

я хотів би поспоріть.с будь-яким врачём.что туберкульоз лікується і навіть самі запущені форми.я сам хворів і мені сказали ну протягнеш підлогу року.Це було 1982году.пора визнати що лікарі не можуть повноцінно лікувати.

26 грудня 14:26, 2013 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Виліковування туберкульозу можливо, але успіх лікування багато в чому визначається формою і стадією захворювання, виконанням лікарських розпоряджень, наявності відповідних умов побуту і т.д. Отримати більш детальну інформацію по цікавить Вас Ви можете у відповідному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Лікування та профілактика туберкульозу.

Контроль лікування, а також картина захворювання в динаміці може бути оцінена за допомогою методів лабораторної та інструментальної діагностики, які застосовуються в сучасних лікувальних установах.

26 грудня 21:40, 2013 Вагіф коментує:

скажіть я можу дати об'явленіе.і лікувати своїм еліксиром туберкульоз за три місяці.

26 грудня 22:11, 2013 МедКоллегія medicatocity.ru пояснює:

Займатися медичною практикою, не маючи вищої медичної освіти, Ви не маєте права. У тому випадку, якщо Ваш еліксир є особистим парамедичних винаходом, Ви можете звернутися у відповідні інстанції для проведення аналізів, досліджень, отримання достовірних результатів ефективності. Дізнатися більш детальну інформацію з даного питання Ви можете у відповідному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Терапевт

5 січня 16:01, 2014 Ольга запитує:

здравствуйте.Проходіла на роботі профогляд і на "Флюшка" виявилося пятно.Сходіла до фтизіатра, зробила КТ лёгкіх.Вот що показало: при спіральної КТ органів грудної клітки в апікальних відділах верхніх часток зобох сторін вS6 нижньої частки правоголёгкого визначаються численні поліморфні вогнища з відносно чіткими контурами, діаметром від 5 до15 мм., з тяжами до плевре.В деяких з вогнищ (в S1, на кордоні S2 S3 правої легені, в S1-2 лівої легені) візуалізуються невеликі порожнини розпаду, без рівнів рідини, причому в S1-2 до порожнини розпаду підходить дренуючих бронх. У S6 нижньої частки пр. Лёгк. вогнища містять включення аморфного кальцію.

У S8 пр. Лёгк., Субплеварально, відзначається ділянку локального пневмофиброза, розмірами 2,8 * 1 см. Скажіть будь ласка, це дуже страшно і що це? Ніяких симптомів не іспитиваю.Спасібо

5 січня 19:34, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

В даному випадку не виключено, що Ви раніше неодноразово переносили бронхіти, пневмонію. Також необхідно виключити туберкульоз легень, тому рекомендую Вам особисто відвідати лікаря фтизіатра для призначення адекватного лікування. Отримати більш детальну інформацію по цікавить Вас Ви можете у відповідному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Туберкульоз

21 січня 13:23, 2014 Ольга запитує:

Здравствуйте. 9 січня мене поклали в лікарню через моїх знімків легенів, перевіряють на наявність туб.палочкі.4 рази здавала мокроту, робила реакцію манту.

Все в норме.Сегодня зробили діоксин-тест, якщо він буде в порядку, є сенс лежати далі? Лікарі посилаються на область розпаду, кажуть, якщо розпад є, то і паличка повинна бути, будемо іскать.Направят на бронхоскопію, а мені страшнувато.))

27 січня 22:19, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Діаскін-тест є більш інформативним дослідженням, тому рекомендую Вам дочекатися результатів. Тим не менш, якщо рентгенологічна картина відповідає стадії розпаду, лікування в будь-якому випадку Вам показано.

Рекомендую Вам продовжити спостереження у лікаря фтизіатра. Отримати більш детальну інформацію по цікавить Вас Ви можете у відповідному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Діагностика туберкульозу

28 січня 14:54, 2014 Adilet запитує:

у мене закритий туберкульоз Мулто. який лікує 2 роки. мені сказали в лікарні повинен лікується 8 місяць. Тут є хворі з відкритим туб.

Боюся ще заразиться. чи можна мені лікується вдома?

28 січня 19:07, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

У даній ситуації Вам не про що турбуватися, так як повторне зараження відбутися не може. Отримати більш детальну інформацію по цікавить Вас Ви можете у відповідному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Лікування та профілактика туберкульозу

7 квітня 13:43, 2014 НАТАЛІЯ запитує:

ЗДРАВСТВУЙТЕ! У НАС ДІДУСЬ ПІСЛЯ 2 ішемії ІНСУЛЬТІВ, підлікуватися, виписали з рекомендацією до фтизіатра з діагнозом ТУБЕРКУЛЬОЗ.

ВЗЯЛИ ЗНІМКИ, виписки та ПОЇХАЛИ НА ПРИЙОМ БЕЗ НЬОГО ,, т.к.они ЛЕЖАЧИЙ, МОЖЕ, ЯКЩО У НЬОГО ТУБЕРКУЛЬОЗ, ПОСТАВИТИ НА ОБЛІК, МОЖЕ ТАБЛЕТКИ ЯКІ випишуть І ЧИ Є ризик заразитися, лікар подивилася СНИМОК, СКАЗАВ, НІЧОГО У НЬОГО НЕМАЄ . У виписці НАПИСАНО ТОМОГРАФІЯ легких- вогнищева ТВС S1ЛЕВОГО ЛЕГКОГО, ФАЗА УЩІЛЬНЕННЯ.

Проживати разом, УХАЖІВАЕМ.ОПАСНОСТЬ ВСЕ-ТАКИ Є ДЛЯ НАС?

7 квітня 16:37, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Для постановки діагнозу туберкульоз потрібно комплексна оцінка результатів усіх проведених досліджень, а також огляд пацієнта. Також необхідно здати аналіз харкотиння, що дозволить отпределіть форму туберкульозу - відкрита або закрита.

При відсутності бацілловиделеніе ризик для оточуючих відсутня. Розгляньте питання огляду дідусі фтизіатром на дому. Отримати більш детальну інформацію по цікавить Вас Ви можете в тематичному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Туберкульоз

29 травня 10:51, 2014 Саулі запитує:

Привіт моїй мамі 55 років. У неї виявили туберкульоз при рентген знімку, сказали що почалося в 2011 році, зараз характерні ознаки кашель, біль у грудях, мокрота, температура. скажіть будь ласка які шанси вилікуватися? лікар сказав що можна, але вона живе в провінції і вони халатно ставляться до своїх обов'язків, якщо не виявили ще в 2011 році, підкажіть що робити?

29 травня 11:13, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

У даній ситуації слід серйозно підійти до питання лікування - звернутися особисто до лікаря фтизіатра, який вивчить протоколи досліджень, встановить стадію захворювання і форму, після чого призначить адекватне лікування. Якщо лікування з приводу туберкульозу належить вперше в житті, то проводитися воно повинно в профільному лікувальному закладі. Отримати більш детальну інформацію по цікавить Вас Ви можете у відповідному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Лікування та профілактика туберкульозу

8 серпня 10:00, 2014 вероніка запитує:

Здрастуйте, мені 29 років. у мене виявили туберкулёму верхньої частки лівої легені. округла тінь з чітким контуром до 1.7 см в діаметрі. У мокроті паличок не виявили.

Призначили лікування 1 режим хіміотерапії та дообсоедованіе: ФБС з браш-біопсією і конс. онколога, ендокринолога (у мене гіпотеріоз) Подальше хірургічне лікування Все нормально. Протягом 2 місяців приймала препарати і обследивалась, діагноз ВК ефективність, значна позитивна динами часткового розсмоктування інф-та верхньої частки лівої легкого.Хірургіческое лікування не показано, малі форми. прийшов посев- результат негативний, лікування залишили 2 препаратами рифампіцин та ізоніазид.

І тепер рай фтизіатр каже що мені потрібно в обов'язковому порядку пройти або санаторно-курортне або стаціонарне леченіе.Санаторное лікування добровільне, а чи необхідно мені лікування в стаціонарі при такому перебігу захворювання та позитивній динаміці?

8 серпня 11:15, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Як правило, при такому діагнозі як туберкульоз рекомендується санаторно-курортне лікування в обов'язковому порядку, а необхідність стаціонарного лікування визначається індивідуально лікарем і при вираженій позитивній динаміці перебігу захворювання лікування в стаціонарі не є категоричною вимогою. Рекомендую Вам особисто проконсультуватися з лікарем фтизіатром для визначення подальшої тактики лікування та спостереження.

Отримати більш детальну інформацію по цікавить Вас Ви можете у відповідному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Туберкульоз.

13 серпня 11:33, 2014 Євгенія запитує:

Здрастуйте, ми з чоловіком лежимо в диспансері, у мене БК (-), у чоловіка БК (+), обидва приймаємо таблетки, чи можу я при поцілунки заразитися? Спасибо.

13 серпня 13:20, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Ризик повторного інфікування можливий, але він мінімальний. Рекомендуємо Вам детально проконсультуватися з лікарем фтизіатром. Дізнатися більш детальну інформацію з даного питання Ви можете в тематичному розділі нашого сайту, перейшовши за наступним посиланням: Лікування та профілактика туберкульозу

23 серпня 9:05, 2014 Наталія запитує:

Погана ФГ вже 7 років, відчуваю себе нормально, довготривалого кашлю не було, крім простудних захворювань за цей час нічим не хворіла, народила двох дітей. Що це може бути крім туберкульозу?

25 серпня 10:49, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Оцінити ситуацію, на жаль, без вивчення знімків не представляється можливим, тому рекомендуємо Вам зробити додатково спирограмму, здати аналіз харкотиння, загальний аналіз крові і особисто відвідати лікаря пульмонолога. Зміни на флюорограмме можуть бути при найрізноманітніших захворюваннях: хронічному бронхіті, бронхіальній астмі, туберкульозі, амілоїдозі і т.д.

Більш докладно з даного питання читайте в тематичному циклі статей нашого сайту, перейшовши за посиланням: Бронхіт і пневмонія. Додаткову інформацію також Ви можете отримати в наступному розділі нашого сайту: Рентген

7 жовтня 21:41, 2014 Інна запитує:

Здрастуйте Чоловік захворів на туберкульоз закритої форми зараз знаходиться на лікування
Зараз проходить лікування, п'є антибіотики Лінамід 500мг пиразинамид
Рифампіцин
Амікацин, курс уколів вже пройшов, ходить на фіз.леченіе! Здавав мокроту, кров аналізи показують хороші! Я перевірялася у свого доктора здавала аналізи, флюорографію, Вообщем всі аналізи і вони хороші, я здорова!

Як нам бути, ми хочемо дитинку! Чи можна вагітніти якщо така склалася ситуація!

Чи вплине це на вагітність, не відіб'ється на дитину!

7 жовтня 21:53, 2014 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

У даній ситуації, на жаль, вагітність доведеться відкласти до досягнення Вашим чоловіком стійкої ремісії протягом не менше 6 місяців, що дозволить Вам зачати і народити здорову дитину. Враховуючи прийом антибіотиків, зараз не рекомендується планувати вагітність, так як дана група медикаментів негативно позначається на зачатті.

Увага, тільки сьогодні!

Найцікавіші новини