» » » Питання: Підвищений пролактин-причина фіброзно-кістозної мастопатії?

Питання: Підвищений пролактин-причина фіброзно-кістозної мастопатії?

3 травня 1:23, 2011 Єлизавета запитує:

Здравствуйте. Мені 30 років, чи не народжувала. Стала помічати болі в грудях.

Сходила до мамолога, виявили фіброзно-кістозна мастопатію. Здала аналіз крові.

Аналіз показав підвищений рівень пролактину. Лікар сказала, що це основна причина появи мастопотіі і запропонувала дороге лікування.

Прошу у вас поради: чи дійсно це так? І взагалі як краще лікувати фіброзно-кістозна мастопотію? Зараз мені капають крапельниці-глюконат кальцію, і роблять уколи: траумель, оваріум, коензим композитум.

Будинки п'ю мастодинон і Токсфайтер. Я вся в сумнівах: чи допоможе мені це лікування? Заранее спасибо.

3 травня 17:21, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Справа в тому, що підвищення рівня пролактину не є причиною утворення фіброзно-кістозної мастопатії. Причиною такої мастопатії дійсно можуть бути порушення гормонального фону, але пролактин до цих гормонів не відноситься.

Зазвичай, причиною підвищення пролактину в крові є захворювання гіпоталамо-гіпофізарної системи, або захворювання наднирників (хвороба Ітценко-Кушинга), тому, причину підвищення рівня пролактину саме у Вашому випадку, потрібно з'ясовувати окремим обстеженням. В цілому, лікування мастопатії призначене правильно.

5 травня 23:16, 2011 Єлизавета запитує:

Спасибо. Яке саме обстеження треба провести для виявлення причини підвищеного пролактину?

Якщо зайнятися цим пізніше, це не вплине на лікуванні мастопатії?

6 травня 9:18, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Для виявлення причини підвищення рівня пролактину в крові, необхідно насамперед пройти рентгенографію черепа в області турецького сідла або КТ головного мозку, для виключення пухлинного освіти в гіпофізі. Крім того, потрібно буде перевірити рівень гормонів кори надниркових залоз в крові, так як в деяких випадках підвищення пролактину може супроводжуватися і зі зміною рівня цих гормонів.

Така ситуація зустрічається при хворобі Ітценко-Кушинга.

7 травня 1:54, 2011 Єлизавета запитує:

Спасибі Вам велике за консультацію.

8 травня 21:57, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Ми завжди раді Вам допомогти.

7 травня 16:54, 2011 Єлизавета запитує:

Прошу вибачення, ще питання. Принаймні лікування я почала помічати болю в інших грудей (до цього вражена була тільки одна грудь). Чи може піти ускладнення на іншу груди?

І ще. Мені так само був прописаний препарат Утрожестан (з 16го по 25 день циклу). Чи допоможе він мені?

7 травня 23:13, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

Найчастіше, фіброзно-кістозна мастопатія - двосторонній процес, якщо до цього часу, Вас не турбувала друга молочна залоза, це не означає, що вона була повністю здорова. Вам потрібно продовжити лікування, призначене Вашим гінекологом.

8 травня 15:43, 2011 Єлизавета запитує:

При обстеженні комп'ютерна мамограма показала, що друга груди практично здорова, і раніше мене не турбувала. А тепер болить.

Я переживаю, як би не стало гірше ...

8 травня 19:39, 2011 МедКоллегія medicatocity.ru відповідає:

В даному випадку Вам необхідно перебувати під наглядом лікаря мамолога, дотримуватися всі приписи лікуючого лікаря і регулярно проводити планові обстеження.

Увага, тільки сьогодні!

Найцікавіші новини